სწორედ ევროპული ღირებულებები, აკადემიური მიმართულებით, არის ძალიან მნიშვნელოვანი, ვიტყოდი, რომ სასიცოცხლოდაც კი, - Erasmus + - ის პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული სამედიცინო სტაჟირების პროგრამის გამარჯვებული, შაკო გორდულავა
კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტი შაკო გორდულავა, Erasmus + - ის პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული სტაჟირების პროგრამის გამარჯვებული გახდა.
მან მიიღო ევროკავშირის გრანტი და სრული დაფინანსებით გაივლის სამედიცინო სტაჟრებას პოლონეთში, მრავალპროფილურ სამედიცინო სიმულაციურ Józef Gołuchowski University of Applied Sciences-ში .
ჩვენს გადაცემაში ის საუბრობს თავის არჩევანზე, ამ დრომდე დაგროვილ აკადემიურ გამოცდილებაზე და პრაქტიკული ცოდნაზე, იმ გამოწვევებზე, რომელთა გადალახვა მოუხდა ამ გზაზე, ევროპული პროგრამაზე , რომელიც მას და საქართველოში მცხოვრებ ახალგაზრდებს შესაძლებლობას აძლევს ჩაერთონ საერთაშორისო აკადემიურ სივრცეში და მიიღონ ევროპულ სატნდარტებზე დაყდნობილი ცოდნა და უნარები.