სვანეთი ჰიდრო : დატბორილია „მესტიაჭალა 1“-ის ტერიტორია, თუმცა სადგური მნიშვნელოვნად არ დაზიანებულა
დაბა მესტიაში წყალდიდობის გამო „სვანეთი ჰიდრო“ სპეციალურ განცხადებას ავრცელებს. კომპანიის პირველადი შეფასებით, ჰიდროელექტროსადგური „მესტიაჭალა 1“ მნიშვნელოვნად არ დაზიანებულა.
„დაბა მესტიაში მდინარე მესტიაჭალა ადიდდა, რასაც მოყვა უეცარი ტალღური წყალმოვარდნა. წყალდიდობა ჰიდროელექტროსადგურ მესტიაჭალა 1-ის მიმდებარე ხეობაში მოხდა. დატბორილია მესტიაჭალა 1-ის ტერიტორია, თუმცა პირველადი შეფასებით, უშუალოდ სადგური მნიშვნელოვნად არ დაზიანებულა და ნატანის გაწმენდის შემდეგ ჩვეულებრივ განაგრძობს ფუნქციონირებას. ამასთანავე, აღსანიშნავია, რომ ჰესმა სტიქიის შემაკავებელი ფუნქცია შეასრულა და დასახლებული პუნქტი დაიცვა. რაც შეეხება ჰიდროელექტროსადგურ მესტიაჭალა 2-ს, არც სადგურს და არც მიმდებარე ტერიტორიებს სტიქია არ შეხებია. კომპანიის წარმომადგენლები აჟამად ადგილზე იმყოფებიან. წყლის ნაკადის შემცირებისთანავე შესაბამისი სამსახური დაიწყებს მესტიაჭალა ჰესი 1-ის პერიმეტრის დეტალურ შესწავლას და შესაბამის გაწმენდით სამუშაოებს“, - ნათქვამია გავრცელებულ განცხადებაში.
ძლიერი წვიმის შედეგად, ადიდებულმა მდინარემ 10-მდე ავტომობილი წაიღო.