წალენჯიხაში ძლიერმა ქარმა პრობლემები შექმნა
წალენჯიხაში ძლიერმა ქარმა და სეტყვამ რამდენიმე სოფელი დააზარალა. სტიქიამ საცხოვრებელი სახლები და ეზოები დატბორა ნაკიფუში, მიქავასა და ლეჯოლოხეში.
ამის შესახებ რადიო "ათინათს" მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილემ თამარ ბელქანიამ უთხრა. მისივე ინფორმაციით, ქარბორბალამ 30 - მდე სახლს სახურავი გადახადა. სტიქიის შედეგად მოგლეჯილია ხეები, განადგურებულია სასოფლო-სამეურნეო სავარგულები.
,,წუხელ სერიოზული პრობლემები შეუქმნა წალენჯიხის მუნიციპალიტეტს არნახულმა ქარბორბალამ, მოსახლეობა ამბობს, რომ 70 წელია აქ ცხოვრობენ და მსხგავსი ქარბორბალა მათ ნანახი არ აქვთ... განადგურებულია სიმინდი, თხილი, ვაზის ნარგავები.დენის მიწოდება შეწყვეტილი იყო,მაგრამ  ოპერატიული მუშაობის ფონზე ელექტროენერგიის მიწოდება აღდგა, აღვნუსხეთ გუშინვე ღამე, სად რა დაზიანება იყო, სად რა მხარდაჭერა არის საჭირო, მაგრამ ვფიქრობ, რომ ცენტრალური ხელისუფლების ჩარევა არის აუცილებელი გამომდინარე იქიდან, რომ პრაქტიკულად მოსავლის გარეშეა ხალხი დარჩენილი. გულწრფელად რომ გითხრათ შემეცოდნენ ადამიანები, რა პრობლემის წინაშე დააყენა ისინი სტიქიამ’’, - გვითრხა თამარ ბელქანიამ.
მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ამბობს, რომ პრობლემის აღმოსაფხვრელად აუცილებელია ხელისუფლების ჩარევა.
ამავე ცნობით, სტიქიის ზონაში გვიან ღამემდე იმყოფებოდნენ წალენჯიხის მერის წარმოამადგენლები. შექმნილია ზარალის შემსწავლელი კომისია.