დადიანების სასახლეთა ეზოში საშობაო მეჯლისის სამზადისის გამო გადაადგილება შეზღუდულია (ფოტო)
დადიანების სასახლეთა ისტორიულ-არქიტექტურული მუზეუმის ეზოში ყოველწლიური საშობაო "მეჯლისის" გადაღებებისთვის მზადება დაიწყო.
ტერიტორიაზე უკვე დააგეს წითელი ხალიჩა და განათავსეს საახალწლო დეკორაციების ნაწილი, აღებულია სკამები და ეზოს ცენტრალურ ნაწილში გადაადგილება შეზღუდულია.
მუზეუმის დირექტორი დავით ოყუჯავა რადიო "ათინათს" ეუბნება, რომ სამზადისი გაუარესებული ამინდის გამო, რამდენჯერმე გადაიდო და, სავარაუდოდ, უახლოეს დღეებში დაიწყებენ გადაღებებს, რომელიც, მისი თქმით, 24 სექტემბრისთვის უნდა დასრულდეს.
ცნობისთვის, მეჯლისის პროექტი მეოთხე წელია, კულტურის სამინისტროს დაფინანსებით ხორციელდება. სატელევიზიო პროდუქტი კი ტელეკომპანია "იმედის" ეთერში გადის.
უცნობია, რამდენი დაუჯდა სამინისტროს ღონისძიების ორგანიზება და გადაღება. საჯარო ინფორმაციის არაერთი მოთხოვნის მიუხედავად, რადიო "ათინათმა" ვერ მიიღო ცნობები შესაბამისი ხარჯების შესახებ.