მოქალაქეებისთვის პირადობის მოწმობების ჩამორთმევის ფაქტებზე შსს-ს ჯერ რეაგირება არ მოუხდენია - ანა წითლიძე
პარლამენტის დეპუტატის და "ერთიანობა - ნაციონალური მოძრაობის" ზუგდიდის ორგანიზაციის თავმჯდომარის ანა წითლიძის თქმით, ოპოზიციურად განწყობილი მოქალაქეებისთვის პირადობის მოწმობების ჩამორთმევის ფაქტებზე შსს-ს ჯერ-ჯერობით რეაგირება არ მოუხდენია.
რადიო "ათინათთან" ის ამბობს, რომ აღნიშნული სამართალდარღვევა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში თითქმის ყველა უბანზე მოხდა.
"პირადობის ჩამორთმევის შემთხვევები მოხდა ზუგდიდში თითქმის ყველგან, მაღალი და დაბალი ზონის სოფლებში", - განმარტავს პოლიტიკოსი.
გარდა ამისა, წითლიძემ დღეს გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა, რომ "ქართულ ოცნებას" არ უშველა პირადობის მოწმობების ჩამორთმევის სქემამ და გადაწყვიტა, დახმარება სთხოვოს "კანონიერ ქურდებს".
"მათ აქვთ ორი დავალება, პირველი: დააშინონ ადგილობრივი მოსახლეობა, რომ ოპოზიციურად განწყობილი მოსახლეობა არ მივიდეს არჩევნებზე და მეორე: მონაწილეობა მიიღონ პირადობის მოწმობების ჩამორთმევაში იმ ამომრჩევლებზე, რომლებიც ოპოზიციურად არიან განწყობილი", - აცხადებს ის.
წითლიძის თქმით, ის არსებულ მტკიცებულებებს საერთაშორისო ორგანიზაციებს გადასცემს.
ცნობისთვის, მან გუშინ აღნიშნა, რომ "ერთიანობა - ნაციონალურმა მოძრაობამ" მოიპოვა ფაქტები, როგორ ავალებს ენგურჰესის დირექტორი დევნილებს პირადობის მოწმობების ჩაბარებას და როგორ აწარმოებს მოლაპარაკებას ოკუპანტებთან, ენგურის ხიდის ჩაკეტვის თაობაზე. აღნიშნული ბრალდებები უარყვეს "ენგურჰესში" და მას სიცრუე, დეზინფორმაცია უწოდეს.